Co to jest home staging?

Coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą czy wynajmowaniem nieruchomości korzysta z propozycji, jaką jest home staging. Jest to przygotowywanie nieruchomości do wynajmu lub też sprzedaży na podstawie działań mających wpływ na uatrakcyjnienie wnętrza takiej nieruchomości. Atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza, dobór odpowiednich dodatków, uwydatnienie wnętrza na podstawie doboru właściwych dekoracji może pomóc w szybszej sprzedaży nieruchomości. Czy opłaca się inwestować w home staging?

Jak wygląda praca home stagera?

Home staging co to jest? To nic innego jak pomoc w przygotowaniu mieszkania pod sprzedaż, a konkretnej pod wizytację mającą na celu sprzedaż czy wynajem mieszkania. Staging a home ma na celu przede wszystkim odpowiednie przygotowanie sceny domowej, by zachęcić potencjalnych kupujących do podjęcia szybkiej decyzji. Oczywiście efektowna aranżacja dotyczy zdecydowanie korzystniejszej transakcji dla sprzedającego. Pracę home stagera można porównać do teatru, gdzie dokładnie zaplanowana jest scena, jak również i postawa aktorów. Tymi aktorami są oczywiście właściciele nieruchomości, którzy powinni zachowywać się zgodnie z zaleceniami home stagera.

Osoba, która ma pomagać w przygotowaniu budynku czy mieszkania do sprzedaży lub najmu, musi najpierw dokładnie zapoznać się z potrzebami ich właścicieli. Dokładne rozeznanie w terenie jest kluczowe, aby móc ustalić zakres prac do wykonania, aby znacznie poprawić atrakcyjność danego lokalu. 

Chcesz sprzedać mieszkanie lub dom? Sprawdź nasz skup nieruchomości a także wycenę online

Zakres prac w związku z home stagingiem

Koncepcja dotycząca polepszenia wizerunku danego mieszkania opiera się przede wszystkim o oczekiwania dzisiejszych poszukujących mieszkań. Oglądanie mieszkania zagraconego, które dawno nie było remontowane, może nie do końca przynieść oczekiwany efekt. Oszacowano, że to właśnie pierwsze wrażenie jest odpowiedzialne za to, czy potencjalny kupujący zdecyduje się na zakup mieszkania. Jeśli chcesz podnieść atrakcyjność i wartość swojego mieszkania, które wystawiasz na sprzedaż, najlepszą opcją będzie home stagig, co to jest i ile kosztuje? To uatrakcyjnianie wnętrza, aranżowanie, dopełnianie wizerunku wnętrza mieszkania drobnymi detalami, które mają kolosalny wpływ na ogólną ocenę. Cena jest indywidualnie ustalana z klientem.

W niektórych przypadkach koncepcja przygotowania mieszkania pod wynajem czy sprzedaż wymaga wdrożenia radykalnych prac remontowych, które najlepiej wpłyną na podniesienie wartości danego lokalu. Czasami zdarza się, że potrzebne będą tylko drobne prace związane z odświeżeniem wnętrza lub dekoracje dopełniające jego urok. Wszystko to zostanie dokładnie omówione z przedstawicielem firmy, który spełni funkcję doradcy. 

Home stager jest osobą, która w profesjonalny sposób potrafi spojrzeć z dystansu na daną nieruchomość. Ta umiejętność pozwala przedstawić plan zmian, które pomogą zmienić wizerunek wnętrza, ale także wpłyną na atrakcyjność lokalu dla potencjalnych kupujących. 

Chcesz sprzedać nieruchomość z lokatorami? Zobacz skup nieruchomości z lokatorami

Dlaczego opcja home staging jest opłacalna?

Opcja, jaką jest staging a home, jest bardzo opłacalna dla tych, którzy mają do dyspozycji nowoczesne, umeblowane, odświeżone mieszkania, a pomoc home stagera ogranicza się do prostych zabiegów kosmetycznych i wskazówek, którymi warto się trzymać. Wykazano, że cena ostateczna, za którą zostanie tak przygotowane mieszkanie, może wzrosnąć średnio o 10% powyżej ceny wyjściowej. Nie tylko kwota, jaką można uzyskać na podstawie usługi, jaką jest home staging, jest zadowalająca. Również znacznie skrócony czas sprzedaży czy wynajmu mieszkania jest bardzo zachęcający dla właścicieli mieszkań. Udowodniono, że przy zastosowaniu metod przygotowania mieszkań czas sprzedaży można skrócić nawet o 40%. Nie dosyć, że można sprzedać swoje mieszkanie drożej, niż zakładano, w dodatku szybciej, to dodatkowo można zapoznać się z poradami specjalisty od aranżacji wnętrz, który zapewne udzieli nam wielu cennych wskazówek. Czasami wystarczy tylko odpowiednie światło, porządek, a także uwidocznienie klimatycznych dodatków takich jak świece, książki, czy elegancka zastawa stołowa, by zachęcić klienta do kupna danej nieruchomości.

Zobacz opinie o skupie nieruchomości

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie