Skup nieruchomości z lokatorami

Skup nieruchomości z lokatorami – co warto o tym wiedzieć?

 

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę nie zawsze idzie w parze z szybką realizacją takiego procesu. Choć właściciele najczęściej wkładają w to dużo energii, czasu i zaangażowania, to sprzedanie mieszkania lub lokalu nadal pozostaje sporym wyzwaniem. Chociaż najczęściej nieruchomość znajduje nowego właściciela w ciągu kilku miesięcy od wystawienia jej na sprzedaż, to są takie przypadki, które po latach prób nadal niezmiennie pozostają w rękach sprzedawcy. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn niepowodzeń sprzedaży może być wiele. Często problem ze znalezieniem nabywcy mają nieruchomości z problemami – zadłużone, do remontu albo z lokatorem lub najemcą, który z jakiegoś powodu nie chce opuścić lokalu.

 

Lokator a sprzedaż mieszkania

Co zrobić w sytuacji, gdy właściciel mieszkania chce sprzedać swoją nieruchomość, a uciążliwy lokator nie chce się wyprowadzić? Odpowiedź jest prosta – w ostateczności istnieje możliwość sprzedaży mieszkania z lokatorami. Brzmi mało prawdopodobnie, ale da się tego dokonać, gdy wszelkie próby pozbycia się niechcianych mieszkańców kończą się fiaskiem. W takiej sytuacji próba sprzedaży prywatnej rzeczywiście może trwać latami, ale z pomocą przychodzi skup nieruchomości z lokatorami. Można powiedzieć, że dla firm zajmujących się skupem mieszkań, nie ma transakcji niemożliwych. Skupują mieszkania zadłużone, w mało atrakcyjnych lokalizacjach, od osób, które potrzebują szybkiej gotówki, a przebywają za granicą. Krótko mówiąc – dla skupu nieruchomości każde mieszkanie jest interesujące, nawet takie, w którym mieszkają lokatorzy ani myślący trwale opuścić lokum.

Sprawdź również https://skupnieruchomoscidom.pl/skup-mieszkan-zadluzonych/

Sprzedaż mieszkania z lokatorem a prawo

Patrząc na sytuację prawną mieszkania i jego właściciela, nic nie stoi na przeszkodzie, by ten sprzedał nieruchomość, gdy nadal zamieszkują w nim najemcy. W wielu przypadkach lokatorzy nie są świadomi, że zajmowana przez nich nieruchomość zmieniła właściciela. Lokatorzy bywają różni. Czasami sprawiają wiele kłopotu – nie płacą czynszu, nie reagują na próby rozwiązania umowy lub niszczą mienie gospodarza. To sytuacje niedopuszczalne, a jednak zdarzają się często. Co można zrobić? Przede wszystkim przestać się przejmować niesfornymi lokatorami i postarać się o sprzedaż nieruchomości wraz z nimi i… wszelkimi problemami, które wiążą się z posiadaniem danego lokalu. Propozycje finansowe, jakie zazwyczaj oferuje skup mieszkań z lokatorem, najczęściej są bardzo korzystne. Niewiele odbiegają od stawki rynkowej, którą właściciel mógłby uzyskać, próbując dokonać sprzedaży samodzielnie osobom prywatnym.

szybki skup nieruchomości cały kraj

Jak działa skup mieszkań z lokatorem?

Odpowiedź na pytanie, jak działa skup mieszkań z lokatorem, nasuwa się jedna: szybko. W zasadzie nie ma szybszego sposobu na sprzedaż nieruchomości za gotówkę w ciągu kilku dni. A podejmując współpracę ze skupem, okazuje się to jak najbardziej możliwe. Poza tym pracownicy skupu przeprowadzają klientów przez zawiłości prawne, pomagają zgromadzić niezbędne dokumenty. Tym samym są w stanie zdjąć z właściciela nieruchomości ciężar, który niewątpliwie towarzyszy jego myślom, gdy rozważa sytuację z niechcianymi lokatorami. Skup nieruchomości przejmuje wszelkie niedogodności na siebie, a były właściciel wreszcie ma szansę poczuć ulgę. Nie musi martwić się o nieopłacone przez lokatorów rachunki czy kolejne zauważone zniszczenie w obrębie mieszkania. Cały proces sprzedaży odbywa się bardzo szybko, w obecności notariusza.

 

Co biorą pod uwagę firmy kupujące mieszkania z lokatorami?

Dobre firmy kupujące mieszkania z lokatorami biorą pod uwagę wszelkie aspekty związane ze stanem prawnym lokum, jak i z lokatorami. Nie jest to regułą, ale często ci uciążliwi lokatorzy nie wykazują chęci podjęcia współpracy, więc sprawa tylko się komplikuje. Jednak pomimo wszelkich niedogodności, skup wyceni każdą zgłoszoną nieruchomość i w błyskawicznym tempie przejmie mieszkanie, a konto sprzedającego zostanie zasilone tuż po podpisaniu aktu notarialnego. A później? Później nadchodzi czas wolności, której tak pragną właściciele mieszkań z lokatorami.

Przeczytaj więcej na https://skupnieruchomoscidom.pl/

 

 

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie