Jak można w szybki i prosty sposób sprzedać zadłużone mieszkanie?

Właściciel nieruchomości zazwyczaj dba, by nie przysporzyć sobie długów. W obecnych, jednakże, czasach nie jest łatwo utrzymać się nie zaciągając kredytu lub nie robiąc zaległości w rachunkach. Jeśli powstaje wysokie zadłużenie, konsekwencją będzie obciążenie hipoteką przez wierzyciela posiadanego mieszkania. Zadłużone mieszkanie bardzo trudno jest sprzedać, szczególnie, gdy grozi mu zajęcie komornicze oraz licytacja.

Można jednak znaleźć rozwiązanie i wśród kilku dróg poszukiwania nabywcy skorzystać z oferty skupu nieruchomości https://skupnieruchomoscidom.pl/. Niezależnie, czy będzie to mieszkanie, dom, czy działka, nieruchomość objęta zadłużeniem może zostać sprzedana szybko. Środki finansowe wypłacamy przy podpisaniu aktu notarialnego, a właściciel może spłacić zadłużenie i pozbyć się problemów.

Sprzedam zadłużone mieszkanie z hipoteką

Ogłoszeń typu sprzedam zadłużone mieszkanie jest wiele. W przypadku mieszkania z długiem szybkie znalezienie kupca graniczy z cudem. Widmo komornika i eksmisji powoduje u właściciela mieszkania wiele stresów. Sprzedaż zadłużonego mieszkania to złożony proces, niemniej jest możliwa. Dług na nieruchomości może powstać z wielu powodów. Jednym z nich jest obciążenie hipoteką. To oznacza, że zadłużone mieszkanie zanim zostanie sprzedane musi być wolne od tego obciążenia. Rzadko zdarza się, że przyszły właściciel kupi lokal wraz z hipoteką.

Myśląc o tym, jak sprzedam zadłużone mieszkanie z kredytem hipotecznym, przede wszystkim należy udać się do banku. Wymagane jest uzyskanie jego zgody na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej po otrzymaniu zapłaty za mieszkanie. Warto również wystąpić do banku o promesę. Jest to obietnica banku, że po uregulowaniu długu hipoteka zostanie wykreślona. Sytuacja prawna nieruchomości musi być klarowna i nie obciążać następnego właściciela. Pamiętać jednak należy, że promesa ważna jest przez 30 dni, w związku z czym transakcję sprzedaży i środki finansowe należy jak najszybciej uzyskać.

W tym celu warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości, choćby z tego względu, że cały proces sprzedaży trwa zaledwie kilka dni. Co, ważniejsze, po podpisaniu umowy przedwstępnej wypłacimy zadatek, a ten może posłużyć, jako wpłata do banku na poczet zadłużenia. Takie postępowanie uwiarygodnia dłużnika i pozwala na bezproblemowe uzyskanie zgody na sprzedaż lokalu.

Jak sprzedać mieszkanie spółdzielcze z zadłużeniem?

Zadłużone mieszkanie spółdzielcze również stanowi niemały problem, kiedy chcemy je sprzedać. Podczas kompletowania dokumentacji niezbędnej do aktu notarialnego wymagane jest zaświadczenie ze spółdzielni o niezaleganiu z opłatami. To powoduje szereg komplikacji. Zdarza się, że spółdzielnia odmawia wystawienia takiego zaświadczenia i sprzedaż zadłużonego mieszkania spółdzielczego jest utrudniona. Najczęściej uwarunkowane to jest spłatą należności.

W takiej sytuacji można wykorzystać jedynie ofertę nabywcy, który wypłaca porządny zadatek na poczet zakupu mieszkania. Takie rozwiązanie pozwala na spłatę spółdzielni i uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia. Ważne jest, by pamiętać, że skup nieruchomości to fachowa pomoc specjalistów, którzy ułatwiają spełnienie wszystkich formalności. Zadłużone mieszkanie spółdzielcze lub nieruchomości z problemami nie musi stanowić skomplikowanej procedury sprzedażowej.

Jak sprzedam mieszkanie z komornikiem?

W momencie, gdy zadłużone mieszkanie jest wynikiem obciążeń właściciela pochodzących z innych źródeł wierzyciel może domagać się zwrotu należności przez egzekucję komorniczą mieszkania. Komornik oznacza licytację nieruchomości za bezcen. Kwota zazwyczaj wystarczy na pokrycie kosztów komornika i potencjalnie całego zadłużenia. Niestety, jeśli wierzytelność przewyższa kwotę uzyskaną z licytowanego zadłużonego mieszkania dłużnik zostaje bez domu, ale nadal z długiem.

W tej sytuacji czas gra najważniejszą rolę. Mieszkanie trzeba spieniężyć w momencie, kiedy dłużnik otrzyma pierwsze wezwanie do zapłaty. W takiej sytuacji szukanie kupca na zadłużone mieszkanie w postaci ogłoszeń lub wykorzystując biuro nieruchomości jest praktycznie bezcelowe.

Jedynie skup nieruchomości gwarantuje nie tylko szybki sposób przeprowadzenia sprzedaży zadłużonego mieszkania, ale również jest nabywcą posiadającym wystarczające środki, by zaspokoić potrzeby dłużnika. Wykorzystanie profesjonalnej obsługi firmy https://skupnieruchomoscidom.pl/ to gwarancja, że długi – obojętnie, jakiego rodzaju – właściciel nieruchomości jest w stanie pospłacać. Uzyskane pieniądze otwierają nową drogę życiową, a często wystarczą, po spłaceniu należności, na małe „M”.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie