Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż mieszkania online – prawdopodobnie Ty również, skoro udało Ci się znaleźć ten artykuł. Powody mogą być różne: od naglącej potrzeby chwili, aż po czysto komercyjną chęć zysku. Jedno jest pewne – rynek wtórny mieszkań, z roku na rok zwiększa swoją wartość. Nie jest więc niczym odkrywczym, że sprzedaż mieszkania może okazać się wyjątkowo dochodowym przedsięwzięciem. Jak zatem napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Same chęci nie wystarczą – najpierw musimy odszukać potencjalnego nabywcę, a jak wiadomo, „reklama jest dźwignią handlu”. Co warto wiedzieć, przygotowując się do transakcji? Wszystkie te informacje przedstawiamy w niniejszym artykule.

Jak napisać głoszenie o sprzedaży mieszkania i gdzie je zamieścić?

Teoretycznie, w dobie postępującej cyfryzacji, wydawać by się mogło, że internet stał się monopolistą w zakresie wszelkiej reklamy i informacji. Istotnie, trudno mu odmówić miażdżącej wręcz przewagi nad swą tradycyjną, „papierową” konkurencją, jednak w praktyce, przygotowując się do ogłoszenia mieszkania na sprzedaż, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na grupę docelową, do której chcesz trafić. Dzięki temu wybierzesz najlepszy środek do osiągnięcia swojego celu.

Analizując grupę docelową, skup się na podstawowych walorach mieszkania, które chcesz sprzedać – jego lokalizację oraz metraż. Bazuj na najprostszych skojarzeniach:

 • Metraż jest spory, a w okolicy znajduje się szkoła? Prawdopodobnie ogłoszeniem zainteresują się młode małżeństwa z dziećmi, szukające mieszkania głównie w internecie.
 • Nieruchomość położona jest w zacisznym miejscu, blisko lasu, w otoczeniu niewielkich sklepików? To może być strzał w dziesiątkę dla osób starszych, szukających spokoju w jesieni życia. Takie osoby przeglądają ogłoszenia przede wszystkim w gazetach.

Tego typu przykładów można by mnożyć i mnożyć – spróbuj to zrobić samodzielnie! Mimo wszystko, siła internetu jest nieoceniona. Możesz wspomagać się tradycyjnymi metodami (jeśli uważasz, że w Twoim przypadku zwiększą szanse na szybkie znalezienie kupca), ale szukając informacji, jak napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, nie zapominaj o ogromnych walorach portali ogłoszeniowych.

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie szybko i za gotówkę? Zobacz, dlaczego warto sprzedać mieszkanie w skupie mieszkań online?

Jak napisać ogłoszenie – podstawowe porady

Na pewno chcesz zaprezentować swoje mieszkanie z jak najlepszej strony. Co więcej, jesteśmy pewni, że oferowana przez Ciebie nieruchomość, może poszczycić się szeregiem zalet, o których aż żal nie wspomnieć. Pamiętaj jednak, że rzetelność i wiarygodność to klucz do sukcesu na każdym etapie życia – nie tylko wówczas, gdy idzie o sprzedaż mieszkania.

Z tego względu, postaraj się nie „przedobrzać” swojego ogłoszenia. Zadbaj o estetyczne, lecz nieprzekłamane fotografie każdego z pomieszczeń, a także postaraj się, by umieszczony w anonsie opis mieszkania był precyzyjny i konkretny. Nie ukrywaj też żadnych wad! Ostatecznie, gdy dojdzie wreszcie do upragnionej finalizacji transakcji, potencjalny nabywca i tak zadba o zdobycie wszystkich interesujących go informacji. Jeśli coś przed nim zataisz, to ze sprzedaży mieszkania nici, a po całej przygodzie pozostanie wyłącznie niesmak.

Mieszkania na sprzedaż – istotne szczegóły

Najnowsze ogłoszenia sprzedaży mieszkania najczęściej obsługiwane są przez wykwalifikowane agencje, gdzie za całym przedsięwzięciem stoi sztab profesjonalistów. Może Ci się to wydać dziwne, ale tak – istnieją pewne niepozorne detale, które istotnie wpływają na „klikalność”, a idąc za tym, skuteczność ogłoszenia.

Liczy się pierwszy kontakt, czyli jak w życiu – dobre, pierwsze wrażenie. Zadbaj o to, by zdjęcie tytułowe („miniatura”) ogłoszenia, jak najbardziej przyciągała oko. Najlepiej będzie, jeśli umieścisz na nim fotografię najjaśniejszego, najbardziej przestronnego i najbardziej reprezentatywnego pomieszczenia.

Zadbaj o tytuł – powinien być krótki, ale precyzyjny. Nie wystarczy napisać „sprzedam mieszkanie”, to stanowczo za mało. Jeśli napiszesz „4-pokojowe mieszkanie w centrum miasta”, od razu trafiasz do konkretnej grupy odbiorców, zwiększając szansę na realny kontakt, kończący się później sprzedażą.

Pamiętaj też o cenie – ludzie oczekują konkretów. To dobrze, jeśli przychylnie patrzysz na możliwość negocjacji, ale zaproponuj jakąś kwotę wyjściową. Potencjalni nabywcy wykazują dużo większe zainteresowanie ogłoszeniami, które z góry mówią im, na co mogą liczyć.

Dzięki powyższym radom, Twoje ogłoszenie sprzedaży mieszkania będzie chętnie oglądane. Jednak, jak ostatecznie przekonać do siebie przyszłego nabywcę? Dbając o rzetelny i zwięzły „koktajl informacji”, stanowiący treść ogłoszenia. Nie zapomnij o:

 • Powierzchni mieszkania i piętrze, na jakim się znajduje,
 • Metrażu, oraz ilości pomieszczeń i ich rozmieszczeniu,
 • Elementach dodatkowych (garaż, balkon, piwnica, winda),
 • Informacji o okolicy (parking, las, sklepy, szkoła, apteka, komunikacja miejska),
 • Wysokości opłat,
 • Terminie dostępności,
 • Danych kontaktowych, by kupiec mógł się z Tobą jak najprędzej skontaktować!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętaj, że przed wystawieniem ogłoszenia sprzedaży mieszkania, musisz zadbać o zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji i załatwienie innych, niezbędnych formalności. Możesz o tym poczytać w innym z naszych artykułów: „Dokumenty do sprzedaży mieszkania. Co trzeba wiedzieć?”

Ponadto, oprócz morza rad, jakich udzielamy Ci w tym artykule, znamy jeszcze jeden sposób, by Twoje ogłoszenie sprzedaży mieszkania szybko znalazło zdecydowanego nabywcę. Wystarczy obdarować swoim zaufaniem profesjonalne biuro skupu nieruchomości. Wyślij formularz: Wycena mieszkania online i zobacz, za jaką cenę możemy odkupić Twoje mieszkanie bezpośrednio!

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie