Opinie biura nieruchomości – najważniejsze informacje

Opinie biura nieruchomości – czy warto skorzystać z pomocy pośrednika podczas sprzedaży mieszkania?

Sprzedaż mieszkania to dla właściciela czasami powód do ogromnego stresu i napięcia. Dzieje się tak, ponieważ chęć sprzedaży nieruchomości pociąga za sobą ogrom niezbędnych formalności i dokumentów, z którymi musi zapoznać się właściciel przed finalizacją transakcji. Dla osób sprzedających nieruchomość po raz pierwszy może wydawać się to okropnie skomplikowane i zagmatwane. Przed sprzedażą mieszkania należy bowiem zasięgnąć informacji na temat jego stanu prawnego i ewentualnej hipoteki potwierdzonej odpowiednimi dokumentami. Później należy dokonać wyceny nieruchomości, sporządzić atrakcyjne ogłoszenie i kontaktować się z potencjalnymi nabywcami. Cały ten proces, w zależności od stanu i lokalizacji nieruchomości, może zająć nawet kilka miesięcy. A to jeszcze nie koniec – po sprzedaży należy zadbać o dopełnienie wszystkich formalności związanych z przeniesieniem własności na nowego nabywcę podczas wizyty u notariusza. Zakres czynności, które musi wykonać właściciel przed sprzedażą mieszkania jest naprawdę duży i czasochłonny. Z tego powodu właściciele często decydują się na sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości. Opinie biura nieruchomości i ich usług są różne w zależności od własnych doświadczeń, dlatego zanim właściciel zdecyduje się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości, powinien dokładnie zapoznać się z wszystkimi plusami i minusami takiego rozwiązania.

szybki skup nieruchomości cały kraj

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości – zalety

Pracownicy biura nieruchomości zazwyczaj doskonale znają się na swojej pracy i posiadają fachową wiedzę na temat przeprowadzenia każdego etapu sprzedaży nieruchomości, począwszy od przygotowania niezbędnych dokumentów potwierdzających stan prawny mieszkania, przez stworzenie atrakcyjnego ogłoszenia i negocjacje cenowe aż po finalizację transakcji u notariusza. Dzięki temu właściciel nie musi tracić czasu na kompletowanie dokumentów i kontakty z zainteresowanymi kupcami, ponieważ tym wszystkim w jego imieniu zajmuje się pośrednik.

 

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości – wady

Prowizja pośrednika to rzecz, która najbardziej zniechęca właścicieli do skorzystania z usług biura nieruchomości. Należy jednak zastanowić się, czy faktycznie właściciel nieruchomości będzie stratny zawierając umowę z biurem nieruchomości. Czas wolny poświęcony na przygotowanie oferty, pokazywanie mieszkania zainteresowanym kupcom czy negocjacje cenowe to czas, w którym właściciel sam mógłby zarabiać własne pieniądze.

 

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości opinie

Decydując się na konkretne biuro nieruchomości – opinie na jego temat należy sprawdzić bardzo dokładnie aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w związku z niedotrzymaniem terminów czy niezgodności z umową. Opinie biura nieruchomości krążą na różnych stronach internetowych i ich znalezienie nie jest trudne. Na forach czy profilach społecznościowych danej firmy często klienci zamieszczają opinie na temat współpracy z danym biurem nieruchomości. Im więcej pozytywnych opinii i zadowolonych klientów, tym rzetelniejsza wydaje się być dana firma. Należy unikać biur nieruchomości, o których krążą same niepochlebne opinie.

Polska Federacja Rynku Nieruchomości wydaje państwowe licencje potwierdzające kwalifikacje pracownika biura nieruchomości. Posiadanie tej legitymacji nie jest jednak obowiązkowe i ubiegają się o nią jedynie nieliczni pośrednicy. Warto upewnić się, że opiekę nad transakcją przejmie licencjonowany pośrednik, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zawarcia udanej transakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług licencjowanego pośrednika o dobrych opiniach w rejonie, w którym znajduje się nieruchomość. Dzięki temu transakcja powinna przebiegnąć szybko i po myśli sprzedającego.

Przeczytaj więcej na https://skupnieruchomoscidom.pl/

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie