Prosty sposób na sprzedaż kamienicy

Kamienica jest to budynek, zazwyczaj kilkupiętrowy, osadzony w szeregu innych budynków. Kamienice znajdujące się w centrum miasta lub jego okolicach zazwyczaj są bardzo starymi budowlami. Mają doskonałą lokalizację, duży metraż i stanowią pole do popisu dla wszystkich dekoratorów wnętrz.

W związku z tym, dlaczego przeglądając ogłoszenia: „sprzedam kamienicę” widzimy wiele ofert, które przez długi czas regularnie się pojawiają. Skoro kamienica na sprzedaż, to taka doskonała inwestycja, dlaczego nie ma na nią zbyt wielu chętnych?

Problemem może być tutaj cena nieruchomości oraz wysokie stawki za grunt pod nią. Niezbyt często inwestorzy sięgają po kamienicę na sprzedaż szczególnie, jeśli ma nie do końca uregulowany stan prawny, lub ogłoszenie brzmi: „sprzedam kamienicę do remontu”.

Człowiek, który stał się właścicielem takiej nieruchomości myśli: „w moim posiadaniu jest kamienica sprzedam ją łatwo za duże pieniądze. Niestety rzeczywistość może odbiegać od planów. W tej sytuacji, chcąc zbyć kamienicę warto, zamiast odnawiać przez wiele miesięcy ogłoszenie można zwrócić się do firmy: https://skupnieruchomoscidom.pl/ i w sposób satysfakcjonujący pozbyć się problemu.

Prosty sposób – szybki zysk

Firma skupująca nieruchomości specjalizuje się w nabywaniu każdego rodzaju lokalu. Myśląc: „sprzedam kamienicę do remontu” i nie posiadając przy tym odpowiednich środków na jej rewitalizację warto skorzystać ze skupu kamienic i nie musieć podejmować czasochłonnych i kosztownych działań. Ważne jest, by skontaktować się przez formularz na naszej stronie, większość formalności zostanie przeprowadzona online. Takie rozwiązanie, kiedy kamienica na sprzedaż długo czeka na swojego nowego właściciela, jest rozsądnym wyjściem.

W wielu przypadkach to dobrodziejstwo obarczone jest zbyt wieloma problemami, a głównym może być to, że zamieszkują ją lokatorzy. Część kamienic odzyskanych po przodkach boryka się z takim stanem. Wówczas właściciel ma obowiązek dbać o budynek i zapewnić odpowiedni standard jego mieszkańcom. Jednym z rozwiązań może być poinformowanie lokatorów, że kamienica na sprzedaż jest przeznaczona. Jeśli będzie ich decyzją kupienie całości i ustanowienie współwłasności kamienicy, problem się rozwiąże. Jednakże w życie podpowiada, że w wielu przypadkach mieszkańców po prostu nie stać na wykup. 

Warto więc zwrócić się do skupu nieruchomości, który podejmie się takiego wyzwania. Firma nie tylko szybko doprowadzi do finalizacji całego procesu, ale również wypłaci pokaźny zadatek. W ten sposób nie tylko można uniknąć kosztów, ale również szybko zyskać całą kwotę. Wystarczy poinformować, że: „sprzedam kamienicę”, a oferta zostanie błyskawicznie rozpatrzona.

Udziały w kamienicy – mieszkanie niekoniecznie własne

Problem, z jakim kamienica na sprzedaż często jest obarczona, to fakt, że posiadacz mieszkania w jej obrębie nie jest tak naprawdę jego właścicielem, nawet w przypadku wykupu nieruchomości. Tam gdzie jest wielu właścicieli prawnym rozwiązaniem jest ustanowiona współwłasność. Problem dotyczy to głównie nieuregulowanych dokładnie zapisów prawnych w tej kwestii. Udział w kamienicy określa umowa zawarta między wszystkimi współwłaścicielami, jednakże często nie zawiera ona dokładnego wskazania, jaki lokal do kogo konkretnie należy. Teoretycznie, każdy współwłaściciel ma prawo do korzystania z każdego pomieszczenia w kamienicy.

Zanim właściciel udziałów ogłosi: „piękna kamienica – sprzedam lub sprzedam udział w kamienicy”, powinien zainteresować się, czy wspólnota zezwala na taki krok. Tylko klauzula odrębności lokalu w udziale jest w stanie zagwarantować, że sprzedaż jest możliwa. 

Posiadając udział w kamienicy warto sięgnąć po usługę skupu udziałów w nieruchomości, a profesjonalny zespół dokładnie przeanalizuje umowę i sprawdzi, czy taki udział w kamienicy może zostać sprzedany. Nie trzeba szukać nabywcy przez ogłoszenia, ani przez kosztownych pośredników. Posiadana kamienica na sprzedaż, mieszkanie, dom, działka lub inna nieruchomość nie musi długo czekać na kupca. Wystarczy kontakt z firmą https://skupnieruchomoscidom.pl/ żeby dokonać korzystnej transakcji w zaledwie kilka dni,  a dogadana kwota zaraz po podpisaniu aktu notarialnego znajdzie się na koncie sprzedającego.  

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie