Prowizja pośrednika nieruchomości

Prowizja pośrednika nieruchomości to nieodłączna część transakcji przeprowadzanych z biurem lub agencją. Przed zdecydowaniem się na współpracę, warto zorientować się ile ona wynosi i od czego zależna jest jej wysokość. Postaramy dzisiaj przybliżyć wam temat prowizji biura nieruchomości i odpowiemy na pytanie, czy zawsze trzeba ją pominąć podczas transakcji.  Jak wiadomo praca agenta nieruchomości nie jest łatwa, ponieważ wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz rozwoju umiejętności miękkich. Ogromna konkurencja na rynku, presja czasu oraz drastycznie zmieniające się w czasie zarobki, nie plasują tego zawodu na szczycie wymarzonych przez większość społeczeństwa. Jednym ze źródeł zarobku dla takich osób, jest właśnie pobieranie prowizji podczas transakcji związanych z nieruchomościami.

 

Wszystkie transakcje związane z rynkiem nieruchomości, wydają się niezwykle ryzykowne i skomplikowane. W rzeczywistości nie są wcale takie straszne, jednak niedoświadczeni klienci, często wyobrażają je sobie za gorsze. Sprzedaż na własną rękę jest stresująca i wymaga wiele wolnego czasu. Nie daje też gwarancji szybkiego znalezienia kupca i pozyskania pieniędzy. Z tego też powodu, często rozważaną opcją jest skorzystanie z usług biura nieruchomości. Takie miejsca budzą jednak wiele pytań oraz wątpliwości. Nic dziwnego, ponieważ nie codziennie korzystamy z ich usług. Temat pośrednika nieruchomości, prowizji oraz bezpieczeństwa takiej transakcji, na pewno wyda się wielu osobom interesujący.

 

Klienci, którzy się do nas zgłaszają, najczęściej pytają o wysokość prowizji jaką liczymy sobie za nasze usługi. Nauczeni doświadczeniem po kontaktach z innymi agencjami nieruchomości, chcą rozeznać się w aktualnej sytuacji na rynku. Jeśli planujesz dowolną transakcję z biurem nieruchomości – sprzedaż lub kupno mieszkania, koniecznie zapoznaj się z tym, co dla ciebie przygotowaliśmy. Ważną informacją dla klientów jest to, że nie ma odgórnej regulacji wysokości prowizji, dlatego też tak ważną praktyką jest dokładne zapoznanie się z umową. Przed zdecydowaniem się na współpracę z danym miejscem, warto również porównać ceny w konkurencyjnych biurach, tak aby wybrać najkorzystniejsza dla siebie ofertę. Po podpisaniu umowy, ciężko będzie z niej wybrnąć, dlatego zalecamy ostrożność.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, przeczytaj także o skup kamienic

 

Czym jest prowizja biura nieruchomości?

Jest to nic innego, jak opłata, która pobiera agencja nieruchomości w zamian za pomoc w sfinalizowaniu transakcji kupna – sprzedaży. Jej wysokość jest zależna od wartości rynkowej mieszkania oraz innych czynników, np. aktualnej sytuacji na rynku, ilości konkurencji, czy samego prestiżu biura nieruchomości. Nie ma odgórnego nakazu, który regulowałby wysokość takiej prowizji pośrednika nieruchomości. Dlatego też możecie spotkać się z bardzo różnymi liczbami. Zazwyczaj prowizja dla biura nieruchomości wynosi 2,5 – 4 % ceny danej nieruchomości. Zdarza się jednak, że sięga ona nawet 6 czy 7 %. Im jest ona wyższa, tym oczywiście więcej zarabia pośrednik. Czy to dużo? Aby rozważyć ten problem, warto przyjrzeć się bliżej działalności agencji nieruchomości.

 

Aby odpowiedzieć na tę pytanie należy rozważyć dwie sytuacje, a mianowicie zbyt niską prowizję oraz zbyt wysoka. Każda skrajność powinna wzbudzić w kliencie wątpliwości.

Jeśli spotkacie się z podejrzanie niską prowizją, nie należy od razu podpisywać umowy, wręcz przeciwnie. Warto dokładnie przeanalizować jej warunki, dopytać o szczegóły, a także zastanowić się, czy miejsce, które rozważamy jest godne naszego zaufania. Agentowi nieruchomości również musi opłacać się taka transakcja, dlatego też jego zarobek nie może być zerowy. Zbyt niska kwota prowizji, nie musi oznaczać oszustwa, jednak wymaga zwiększonej czujności. Druga skrajna sytuacja, dotyczy bardzo wysokiej prowizji, która zazwyczaj odstrasza klienta. Nawet najlepsze agencje nieruchomości nie powinny zdzierać z ludzi, szukających pomocy ostatnich pieniędzy. Dlatego, gdy kwotą prowizji pośrednika, którą usłyszysz wyda ci się zbyt wysoka, poproś o dokładne uzasadnienie jej wysokości. Może dane miejsce oferuje więcej usług, których nie ma konkurencja, a które rzutują na wysokość prowizji.

 

Od czego zależy prowizja pośrednika nieruchomości?

Generalnie można określić, że zależy ona od biura nieruchomości, a przede wszystkim rejonu, w którym on funkcjonuje. W większych miastach Polski, zazwyczaj jest ona wyższa.

Warto pamiętać o tym, że pośrednik nie ma łatwego zadania, ponieważ reprezentuje w tym samym momencie obie strony transakcji i musi zadowolić każdą z nich. Wiadomą rzeczą jest, że sprzedający chce otrzymać korzystną kwotę za swoją nieruchomość, natomiast kupujący nie chce zbędnie przepłacić. Każda ze stron wymaga profesjonalizmu, szybkiego działania oraz korzystnych warunków umowy. W prowizji mieści się opłata za wiedzę, doświadczenie oraz ogromne wsparcie waszego pośrednika nieruchomości. Należy jednak zastanowić się, czy warto z tego skorzystać.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Sprawdź nasz skup nieruchomości

 

Biuro nieruchomości Warszawa bez prowizji – czy to możliwe?

Biorąc pod uwagę średnią wysokość prowizji w tym mieście, wydawać by się mogło, że korzystanie z agencja nieruchomości Warszawa nie jest dobrym pomysłem. Nie dość, że ceny mieszkań są bardzo wysokie, to jeszcze doliczona prowizja przyprawia o zawrót głowy. Biuro nieruchomości oferuje pomoc pod wieloma względami, jednak jego usługi kosztują krocie, a często zależy nam na jak największej oszczędności pieniędzy. Z drugiej strony samodzielna sprzedaż, czy kupno również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ wymaga przygotowania merytorycznego, cierpliwości oraz często nie daje oczekiwanych rezultatów. Aktualnie rynek rozwija się bardzo prężnie, dlatego strony internetowe codziennie zasypywane są setkami rozmaitych ofert. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może spowodować, że wasza zostanie zagubiona pomiędzy nimi. Jeśli nie zależy wam na szybkiej sprzedaży, być może nie będzie to problemem. Jednak w przeciwnym razie, warto zastanowić się, czy samodzielne działanie w tej kwestii ma w ogóle sens. Często czas oczekiwania na kupca może wynosić od paru tygodni do paru miesięcy.

 

Na szczęście mamy dla was wyśmienite rozwiązanie. Nasze biuro nieruchomości Warszawa wychodzi naprzeciw waszym oczekiwaniom i przygotowało dla was korzystną ofertę. Sposób w jaki działamy różni się od standardowej agencji nieruchomości, dzięki czemu nasze usługi są szybkie, bezpieczne i zawsze dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta. Z racji tego, że zgromadziliśmy odpowiednio wysoki kapitał, nie musimy korzystać z pośredników. Co to oznacza dla naszych klientów? Nie pobieramy prowizji, ponieważ stajemy się bezpośrednią stroną każdej transakcji. Przyjmujemy wszystkie oferty, niezależnie od stanu technicznego oraz prawnego nieruchomości. Współpracują z nami najlepsi prawnicy, którzy regularnie czuwają nad bezpieczeństwem każdej transakcji i analizują nasze umowy. W ten sposób dbamy o to, aby wszystko przebiegało korzystnie dla nas wszystkich. Klienci z agencji nieruchomości Warszawa, zawsze wychodzą usatysfakcjonowani.

Przeczytaj również o skup domów

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie