Skup nieruchomości Suwałki

Jeżeli planujesz sprzedaż nieruchomości, ale nie do końca wiesz w jaki sposób zabrać się do całego procesu, skup mieszkań Suwałki oferuje swoją pomoc. Pomożemy Ci w przejściu przez wszystkie wymagające formalności, a do Twoich zadań będzie należało jedynie podpisanie umowy i przyjęcie należności. Brzmi kusząco? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zdecyduj, czy podejmiesz się współpracy ze skupem mieszkań Suwałki.

Jak działa skup mieszkań Suwałki?

Zasady działania prowadzonego przez nas skupu nieruchomości nie należą do skomplikowanych. Jeśli jesteś zdecydowany na podjęcie współpracy z naszym biurem, wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z naszymi konsultantami telefonicznie, w razie wątpliwości. Po upływie zazwyczaj kilku godzin, w zależności od pory dnia, możesz spodziewać się telefonu naszego pracownika, który zaproponuje datę spotkania w celu oględzin i wyceny nieruchomości. Możesz być pewien, że nasi agenci cechują się punktualnością i uczciwością. Nasze wszelkie działania są zintensyfikowane na możliwie efektywną finalizację procesu sprzedaży. Po sporządzeniu profesjonalnej wyceny, następne kroki to tylko formalność. Jeżeli zaakceptujesz proponowaną kwotę, umówimy się na spotkanie w biurze notarialnym, gdzie podpiszemy umowę kupna-sprzedaży. Tutaj przelejemy na Twoje konto lub zapłacimy w gotówce należność za nieruchomość. Tylko tyle, czy sprzedaż nieruchomości może być prostsza?

Jak wygląda wycena nieruchomości?

Wycena nieruchomości ma na celu ustalenie jej wartości rynkowej. Jest przeprowadzana przez rzeczoznawcę majątkowego, który musi być osobą doświadczoną i kompetentną. Sposób dokonywania wyceny jest uzależniony od obowiązujących przepisów. Wydane przez rzeczoznawcę zaświadczenie ma rangę dokumentu urzędowego. Operat, czyli wycena sporządzana jest w formie pisemnej, zawiera w sobie niezbędne dane takie jak opis, wyliczenia oraz dokumentacja fotograficzna. Znajdują się w nim podstawy prawne oraz zastosowane podczas wyceny rozwiązania. Dokument taki powinien zawierać:

  • określenie nieruchomości oraz zakresu wyceny,
  • wskazanie celu sporządzenia operatu,
  • źródła danych o nieruchomości oraz podstawę formalną,
  • szczegółowy opis stanu technicznego nieruchomości,
  • wskazanie jej przeznaczenia wynikające między innymi z planu zagospodarowania przestrzennego,
  • analizę rynku nieruchomości w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia wyceny,
  • wskazanie wybranej metody dokonywania wyceny oraz techniki szacowania.

Metody stosowane przy wycenie nieruchomości

  • metoda porównawcza – polegająca na oszacowaniu ceny w oparciu o porównanie jej do nieruchomości już sprzedanych na danym rynku, o zbliżonych cechach (wielkość, standard, przeznaczenie), jednocześnie przeprowadzana jest korekta uwzględniająca cechy indywidualne wycenianej nieruchomości (wady, zalety, okolica);
  • podejście dochodowe – wartość nieruchomości podawana jest na podstawie dochodu jaki może generować;
  • podejście kosztowe – określenie wartości nieruchomości na podstawie kosztów jej odtworzenia, które pomniejsza się o wartość zużycia nieruchomości oraz koszt odtworzenia części składowych
  • metoda mieszana – będąca połączeniem wymienionych metod.

Jak długo trwa wycena nieruchomości?

Jeśli wycena jest dokonywana przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę majątkowego, zajmuje do 10 dni. Warto jednak mieć świadomość, że proces może się przedłużyć, jeżeli mamy do czynienia z niestandardową nieruchomością.

Jak długo jest ważna wycena nieruchomości?

Wycena podpisana przez rzeczoznawcę majątkowego ma 12 miesięcy ważności od daty sporządzenia dokumentu. Kontaktując się z rzeczoznawcą, który potwierdza aktualność wyceny na kolejny rok, możemy przedłużyć interesującą nas wycenę

Jakie dokumenty są potrzebne do aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości?

Jak informuje skup nieruchomości.Podczas wizyty u notariusza, zostaniemy poproszeni o złożenie kompletu niezbędnych dokumentów. Ich rodzaj zależy od rodzaju nieruchomości. Miejmy także świadomość, że nie wszystkie zaświadczenia i dokumenty otrzymamy w danym urzędzie od ręki o czym należy pamiętać pragnąc jak najszybciej zbyć nieruchomość.

Umowa sprzedaży lokalu własnościowego – dokumenty:

– aktualny odpis z KW lub numer KW,

– akt notarialny, postanowienie spadkowe lub akt poświadczenia dziedziczenia – – potwierdzające prawo własności,

– zaświadczenie o braku osób zameldowanych w lokalu,

-zaświadczenie ze spółdzielni lub wspólnoty o braku zaległości w opłatach czynszowych,

 – zaświadczenie informujące o tym, czy nieruchomość położona jest w specjalnym obszarze rewitalizacji,

– dla nieruchomości otrzymanej w spadku lub darowiźnie – zaświadczenie o uiszczeniu podatku lub braku opłaty.

Należy pamiętać, że wyżej wskazane dokumenty mają charakter ogólny, a i konkretnym rodzaju niezbędnych dokumentów, które powinniśmy przygotować poinformuje nas notariusz.

 Dlaczego warto zamieszkać w Suwałkach?

Suwałki są miastem nierzadko kojarzonym z prognoz pogody, rozpoznawane jako Polski biegun zimna. Warto mieć świadomość, przede wszystkim jest to miejsce z bogatą historią.

Za przeprowadzką do miasta przemawiają: czyste powietrze, zielone tereny, bliskość Wigierskiego Parku Narodowego i kilkadziesiąt kilometrów do wschodniej granicy.

Suwałki są drugim co do wielkości miastem województwa podlaskiego – zaraz po Białymstoku i zajmują powierzchnię 65,5 km2. Liczba mieszkańców to 69 tysięcy, a gęstość zaludnienia wynosi 1063 osoby na km2.

 Mieszkania w Suwałkach – jak wygląda rynek?

Dokonując analizy rynku nieruchomości, możemy mieć trudności ze znalezieniem mieszkania o powierzchni większej niż 60 m2.

 Ceny mieszkań w Suwałkach plasują się następująco

  • 3 903 zł/m2 Cena za metr kwadratowy mieszkania w Suwałkach
  • +7% Zmiana cen mieszkań w Suwałkach w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • 262 214 zł Przeciętna wartość mieszkania
    w Suwałkach
  • Przeciętna pow. mieszkania w Suwałkach:76 m2
  • Liczba mieszkań na sprzedaż w Suwałkach:14

Zastanawiając się, czy opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem w Suwałkach musimy przeanalizować kilka czynników. Obecnie koszty najmu aktualnie wahają się w granicach 1100 – 1700 zł. Województwo podlaskie jest świetnym miejscem do zainwestowania w nieruchomości ze względu na niewielki ich koszt w zestawieniu z sąsiadującymi regionami. Ceny w stolicy są kilkukrotnie wyższe niż suwalskie. Suwałki mogą okazać się być dobrym miejscem do zakupu mieszkania pod wynajem dla turystów, gdyż jest to jedno z częściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju ze względu na spokojną okolicę i piękne krajobrazy.

Kultura

Jak informuje skup nieruchomości Suwałki, miasto Suwałki prowadzi następujące instytucje kultury: Suwalski Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej, Muzeum Okręgowe. Zajmuje się także wspieraniem stowarzyszeń i fundacji o działalności kulturalnej. Suwalski Ośrodek Kultury jest wiodącą  nstytucją w zakresie upowszechniania kultury. Organizuje imprezy kulturalne, prowadzi zajęcia edukacyjne, warsztaty i konsultacje w dziedzinach: muzyki, śpiewu, tańca, plastyki i fotografii, teatru, kultury tradycyjnej.

Interesująca dzieła z malarstwa i fotografii prezentują galerie Chłodna 20, PAcamera oraz Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria Andrzeja Strumiłły. Miasto jest organizatorem – w systemie biennale – Międzynarodowego Festiwalu Ludowych Zespołów Tanecznych „Źródliska”. Cyklicznymi wydarzeniami kulturalnymi są: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek, Źródliska, Letnia Filharmonia Aukso, Teatr-Akcje, Suwalski Jarmark Folkloru, Suwalski Maraton Szantowy, Suwałki Blues Festival oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Ars Musica” w Suwałkach. W mieście znajduje się Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, mieszczące się w domu rodzinnym poetki. Wydawany jest „Dwutygodnik Suwalski”.

Transport

Przez miasto biegną istotne szlaki komunikacyjne – z Berlina przez Warszawę do Sankt Petersburga oraz z Warszawy do Helsinek (przyszła droga tranzytowa szybkiego ruchu Via Baltica łącząca kraje bałtyckie z Europą Zachodnią) oraz szlak kolejowy (przyszła Rail Baltica).

Gospodarka

Suwałki są kuszącym ośrodkiem do założenia działalności gospodarczej, czemu sprzyjają:

  • korzystne położenie geograficzne w pobliżu granic trzech państw (Litwa, Rosja, Białoruś);
  • ulgi i zwolnienia dla przedsiębiorców oferowane przez Miasto Suwałki;
  • uzbrojone tereny inwestycyjne i atrakcyjna oferta inwestycyjna Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach;
  • atrakcyjne ceny gruntów;
  • bogata oferta technicznych kierunków kształcenia i kursów zawodowych suwalskich szkół średnich i wyższych;
  • dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz relatywnie niskie koszty pracy;
  • proinwestycyjne podejście władz miasta oraz otwarte i przyjazne nastawienie wobec inwestorów;
  • funkcjonowanie instytucji otoczenia biznesu;
  • łatwy dostęp do surowców budowlanych (piach, kruszywo) z lokalnych kopalń surowców mineralnych.

Dzięki efektywnemu pozyskiwaniu środków unijnych udało się zrealizować liczne inwestycje takie jak: nowoczesny Aquapark, sala koncertowo-teatralna z widownią na 600 osób, obiekty rekreacyjno-sportowe (w tym największa w regionie hala sportowo-widowiskowa).

Tu możesz odpocząć

Jak informuje skup nieruchomości Suwałki nieopodal miasta położony jest Zalew Arkadia nad którym rozciąga się duża plaża miejska. W mieście zlokalizowane jest Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny prezentujące interesującą kolekcję pamiątek po suwalskich pułkach oraz wystawę pod gołym niebem dotyczącą sprzętu wojskowego. Ulicami Suwałk rozciąga się Szlak turystyczny im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”, na którym znajduje się dziesięć plenerowych figurek krasnali, bohaterów baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi autorstwa Marii Konopnickiej.

Dookoła miasta rozpościerają się atrakcyjne tereny zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajoznawczym (zespoły poklasztorne, ruiny pałaców i dworków, ozdobne budownictwo drewniane, zabytki sakralne) oraz turystyczno-rekreacyjnym (jeziora, rzeki, lasy i trzy puszcze: Augustowska, Romincka i Borecka). Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu z dwoma parkami przyrody: Wigierskim Parkiem Narodowym, Suwalskim Parkiem Krajobrazowym miasto stwarza fantastyczną bazę wypadową do najpiękniejszych zakątków Suwalszczyzny i wschodnich Mazur.

Sprawdź także skup kamienic i skup domów

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


    [honeypot website]

    DODATKOWE INFORMACJE

    Miejsce postojowe
    Winda
    Balkon / taras
    Komórka lokatorska / piwnica
    Osobna jasna kuchnia

    Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie