Sprzedaż mieszkania, jaki dokumenty trzeba skompletować?

Nieruchomości to obszar, w którym prawo własności często zmienia właściciela. Aktualne dane wyraźnie pokazują, że właściciele mieszkań i domów chętnie podejmują decyzje o sprzedaży swojego lokum. Związane jest to niekiedy z trudnościami życiowymi, wyjazdem z aktualnego miejsca zamieszkania lub chęcią zamiany starego lokalu na nowe mieszkanie.

W takiej sytuacji coraz chętniej brana jest pod uwagę opcja szybkiej sprzedaży, nawet po niższej cenie. Skorzystanie z usług firmy https://skupnieruchomoscidom.pl/ pozwala na realizację zamiarów w zaledwie kilka dni od zgłoszenia. A jeśli już decyzja zapadła, to warto zaopatrzyć się w niezbędne na sprzedaż mieszkania dokumenty, które przyśpieszą cały proces.

 

Mieszkanie własnościowe i spółdzielcze, – jakie dokumenty są potrzebne?

 

Kompletowane na sprzedaż mieszkania dokumenty powinny zawierać wszystkie dane dotyczące praw do nieruchomości. Oznacza to, że jeśli mieszkanie zostało nabyte z rynku wtórnego, to wymagana będzie umowa kupna – sprzedaży zawarta z poprzednim właścicielem oraz odpowiedni akt notarialny. Niezbędny jest również numer księgi wieczystej przedstawiony w formie odpisu księgi wieczystej. Dołączyć również należy zaświadczenie o braku zameldowanych osób oraz o braku zadłużenia mieszkania, tak w czynszu, jak i opłatach mieszkaniowych. Nowym wymaganym dokumentem przy sprzedaży nieruchomości jest zaświadczenie o tym, że teren, na którym nieruchomość stoi nie jest w planach rewitalizacji. Jeśli tak jest, pamiętać należy, że gmina lub miasto ma prawo pierwokupu.

Dodatkowe potrzebne na sprzedaż mieszkania dokumenty w przypadku lokalu spółdzielczego to:

 •         Zaświadczenie ze spółdzielni o przydziale lokalu
 •         Zaświadczenie ze spółdzielni o niezaleganiu w opłatach spółdzielczych.

W sytuacji sprzedaży mieszkania spółdzielczego własnościowego zebranie dokumentacji wiąże się niejednokrotnie z kilkoma wizytami w spółdzielni. Aby uprościć sobie drogę do sprzedaży można skontaktować się z obsługą wybranego skupu nieruchomości przez formularz kontaktowy i uzyskać dokładną informacje na temat wszystkich niezbędnych dla sprzedaży mieszkania dokumentów. Tym samym można zaoszczędzić sporo czasu.

 

Jakie dokumenty do sprzedaży mieszkania z hipoteką trzeba dostarczyć?

 

Zdarzyć się może, że mieszkanie na sprzedaż jest obciążone kredytem hipotecznym. W tym przypadku dodatkowym dokumentem będzie zgoda banku i zaświadczenie o możliwości spłaty kredytu z zawartą informacją, jaka kwota do spłaty pozostała. Jakie dokumenty do sprzedaży mieszkania będą dodatkowo wymagane dowiedzieć się można od odpowiedniej osoby z firmy skupującej nieruchomości.

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką jest trudna, gdyż następny właściciel przejmuje na siebie zobowiązanie. Dlatego też warto skorzystać z usług skupu nieruchomości z problemami, a wypłaconą błyskawicznie gotówką uregulować zadłużenie, jednocześnie mając możliwość podjęcia nowej inwestycji.

Mieszkanie przeznaczone na sprzedaż może pochodzić z darowizny lub spadku. W tej sytuacji należy do dokumentacji dołączyć odpowiednie umowy oraz akty notarialne. Wszystkie dokumenty wymagane są przed podpisaniem umowy przyrzeczonej i aktu notarialnego. Dlatego wcześniejsza wiedza o tym, jakie sprzedaż mieszkania formalności wymaga jest bardzo ważna.

Każda sprzedaż lub kupno nieruchomości kończy się wizytą u notariusza. Nie ma możliwości, by taka transakcja nie została prawnie zabezpieczona, a akt notarialny jest odpowiednim dokumentem. Jeżeli sprzedaż mieszkania formalności ma załatwione pozostaje już tylko ostatni krok. Jest sporządzenie protokołu zdawczo – odbiorczego i dołączenie go do końcowej umowy.

Odpowiednia firma, taka jak https://skupnieruchomoscidom.pl/, która finalizuje sprzedaż mieszkania dokumenty dokładnie przygotowuje, tak by ostateczny akt notarialny zabezpieczał obie strony umowy. To doskonała opcja, by pozbyć się kłopotliwej nieruchomości i szybko odzyskać ulokowane w niej pieniądze. W każdej sytuacji, kiedy na szybko potrzebna jest gotówka mieszkanie stanowi doskonałą lokatę. Jednakże sprzedaż mieszkania formalności wymaga bardzo wielu. Dlatego warto posiłkować się wyspecjalizowanym nabywcą.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie