Biuro nieruchomości – czy warto z niego skorzystać?

Biuro nieruchomości – czy warto z niego skorzystać?

 

Dla tych, którzy nie chcą brać na siebie odpowiedzialności za wszelkie formalności związane ze sprzedażą, kupnem lub wynajmem mieszkania, istnieje możliwość skorzystania z oferty przedstawionej przez biuro nieruchomości. Za pomocą pośredników transakcja przebiega pomyślnie i na możliwie korzystnych warunkach.

 

Co oferuje biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości oferuje przede wszystkim kompleksową obsługę z zakresu obrotu nieruchomością. Do każdego klienta przypisany jest pośrednik, dzięki któremu właściciel mieszkania może czuć się bezpiecznie. Pośrednik to najczęściej bardzo komunikatywna osoba, zapewniająca klientowi indywidualną obsługę. To osoba, która działa z pełnym zaangażowaniem od początku do samego zakończenia danej sprawy.

 

Zalety korzystania z biura nieruchomości

Zalet korzystania z tego, co oferuje biuro pośrednictwa nieruchomości, jest wiele. Przede wszystkim pozwala na pomyślną realizację transakcji przy jednoczesnym absolutnym minimum formalności. Umowy, wyciągi z ksiąg wieczystych, niezbędne zaświadczenia, akt notarialny – to tylko mała część tego, co trzeba zgromadzić podczas procesu sprzedaży mieszkania. Agencja bierze na siebie większość formalności. To jej przewaga nad sprzedażą bezpośrednią, przy której udział właściciela nieruchomości jest znacznie większy. Nie ma wątpliwości, że warto korzystać z tego, co oferuje biuro nieruchomości. To przede wszystkim bardzo bezpieczna forma kupna/sprzedaży, ponieważ obie strony są zweryfikowane przez pracowników biura. Nie ma mowy o oszukaniu, wyzysku ani innych nieprzyjemnych sytuacjach, które czyhają na osoby podejmujące się transakcji bezpośrednich. Profesjonalne biuro pomoże we właściwej wycenie nieruchomości, a także będzie doradzać na każdym z etapów sprzedaży – od opisu mieszkania, który pojawi się w serwisach ogłoszeniowych, przez wykonanie dobrej jakości zdjęć, po kwestie związane z działaniami marketingowymi. Jak się okazuje, reklam czy bannerów nie warto pomijać – to może okazać się kluczem do znalezienia osoby zainteresowanej daną nieruchomością.

Sprawdź opinie biura nieruchomości

Biuro pośrednictwa nieruchomości – czy to się opłaca?

Niektórych odstrasza fakt, że agencja nieruchomości pobiera kilkuprocentową prowizję. Zazwyczaj wynosi ona 1-3% od wartości nieruchomości. Biorąc pod uwagę oszczędność czasu i wygodę korzystania z pośredników, to jest to bardzo opłacalna opcja. Warto wziąć pod uwagę, że samodzielnie trudniej jest korzystnie sprzedać mieszkanie. Nie każdy ma zdolności do skutecznej prezentacji oraz stosowania działań marketingowych. W praktyce biura nieruchomości pobierają od kilku do kilkunastu tysięcy prowizji za swoje usługi, ale jednocześnie są w stanie sprzedać nieruchomość po najkorzystniejszej z cen rynkowych. Dzięki temu w wielu przypadkach klient nawet nie odczuwa dodatkowych kosztów, które musiał poświęcić na obsługę transakcji przez biuro nieruchomości. Podsumowując – opłaca się korzystanie z pośredników, ponieważ prowadzą cały proces w sposób profesjonalny.

Wycena online – https://skupnieruchomoscidom.pl/wycena-online/

Jak wybrać biuro nieruchomości? Kilka wskazówek

Na początek warto zrobić mały wywiad wśród znajomych, którzy korzystali kiedykolwiek z biura nieruchomości. Być może będą w stanie polecić takie, któremu można zaufać. Jeśli nikt bliski nie miał kontaktu z agencją nieruchomości, dobrym pomysłem jest przejrzenie forów internetowych. Opinie użytkowników sieci zazwyczaj są rzetelne – choć nie zawsze pozytywne, dlatego szybko można zorientować się, jakie skojarzenia wzbudza konkretne biuro pośrednictwa nieruchomości. Wybierając biuro, dobrze jest dowiedzieć się czegoś o jego pracownikach. Czy są doświadczeni w wycenie i sprzedaży mieszkań? Jak długo pracują w zawodzie? Czy posiadają niezbędną wiedzę i znają aktualne przepisy? To absolutne podstawy, o których trzeba pamiętać. Ułatwieniem szukania odpowiedniej firmy będzie rejonizacja. Poszukiwanie tylko w swoim mieście lub nawet zawężając – dzielnicy, to znaczne uproszczenie. Jednak podstawą każdej współpracy jest dialog, zrozumienie wzajemne obu stron oraz poczucie, że pośrednikowi można zaufać.

Przeczytaj więcej na https://skupnieruchomoscidom.pl/

 

 

 

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie