Jak sprzedać pensjonat lub hotel w trudnych czasach?

Czasy są niezwykle trudne. Aktualna sytuacja sprawia, że część obiektów takich jak hotele, czy pensjonaty wystawione są na sprzedaż. Pojawiają się oferty: „sprzedam pensjonat” lub „sprzedam hotel”, a chętnych nabywców brak. Nie jest łatwo znaleźć kupca, kiedy prognozowanie zarobku na obiekcie jest niemożliwe. W takiej sytuacji największe firmy mają problemy, nie mówiąc o właścicielach małych hotelików lub pensjonatów.

Jednym z lepszych rozwiązań, kiedy wystawiony jest hotel na sprzedaż, może być skorzystanie z usług firmy https://skupnieruchomoscidom.pl/. Skup nieruchomości chętnie sięgnie po taką ofertę, a właściciel w krótkim czasie otrzyma dobrą cenę za swój obiekt. Niejednokrotnie czas na znalezienie kupca wydłuża się w nieskończoność, a koszty rosną. Posiadając pensjonat na sprzedaż, nieistotne, w jakiej lokalizacji można dzięki ofercie tej firmy odzyskać pieniądze i pomyśleć o innej inwestycji.

Jak szybko sprzedam pensjonat?

Tradycyjne myślenie: „szybko sprzedam pensjonat” może być złudne. Rynek pełen jest takich ogłoszeń i, niestety, sprawa nie jest taka prosta. Wykorzystanie biura nieruchomości, jako pośrednika w sprzedaży może nie być najlepszym wyjściem z sytuacji. Wszystko, bowiem, opiera się na szukaniu nabywcy. A biuro nieruchomości nie gwarantuje, że takiego znajdzie w kilka dni. Koszty poniesione na wyszykowanie hotelu lub pensjonatu na sprzedaż są wysokie, a gdy dojdzie jeszcze prowizja pośrednika, może się okazać, że hotel na sprzedaż, zamiast dać zysk, spowoduje straty.

Przy dużych obiektach dochodzi jeszcze problem wspólnego posiadania pensjonatu lub hotelu. Nie zawsze wspólnicy są zgodni, co do losów nieruchomości. Warto dogadać się i znieść współwłasność, tak jak czyni się to w przypadku mieszkań. Procedury są podobne, a w efekcie dysponując całym hotelem lub pensjonatem sprzedaż, będzie łatwiejsza, niż w przypadku sprzedaży udziałów.

Myśląc o tym, jak sprzedam szybko hotel, warto skorzystać z usługi skupu hoteli. Będzie to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale i proste proceduralnie. Dzięki usługom zdalnym i opiece profesjonalistów transakcja momentalnie dojdzie do skutku.

Sprzedam pensjonat – gdzie szukać nabywcy?

Sprzedam pensjonat łatwo i szybko, gdyż jest w niewyobrażalnie atrakcyjnej lokalizacji. Często jest to jednak nie do końca możliwe. Recesja na rynku tego typu nieruchomości jest widoczna gołym okiem. Pensjonat lub hotel na sprzedaż to wiele ciekawych i kuszących ofert. Dając kolejne ogłoszenie, nawet dotyczące atrakcyjnego obiektu, można się srogo rozczarować. W sytuacji, kiedy niemożliwe jest przewidzenie przyszłości hotelarstwa, potencjalni nabywcy to rzadki rarytas. Po długich miesiącach oczekiwania, jak również po wielu poniesionych kosztach, obiekt może pójść za bezcen.

Koszty wyceny, remontu, jak również eksploatacyjne powodują, że właściciel nie może zejść z ceny. Kiedy jednak oczekiwanie na kupca jest bardzo długie, wówczas cena schodzi poniżej granicy zysku. W takiej sytuacji warto zrealizować transakcję dzięki kontaktowi ze skupem nieruchomości i ogłoszeniu: „sprzedam pensjonat lub hotel”. Odpowiedź będzie szybka, wycena online darmowa, a kosztów na remont nie trzeba ponosić. Firma zawodowo skupująca nieruchomości nie wymaga, by były w stanie idealnym.

Sprzedaż pensjonatu z problemami

Bywa tak, że do hotel na sprzedaż jest już zadłużony lub obarczony innymi problemami. Tu znalezienie kupca tradycyjnymi kanałami graniczy z cudem. Pensjonat na sprzedaż może mieć zły stan techniczny i jednocześnie znajdować się w mało ciekawym miejscu. W takiej sytuacji właściciel musi zdecydować, co jest ważniejsze: zysk ze sprzedaży czy pozbycie się problemów. Mniemając: „sprzedam hotel i ureguluję długi” można skorzystać tylko z jednego dobrego rozwiązania.

Wiadomo, że pensjonat na sprzedaż lub hotel powinny od razu wygenerować odpowiedni zastrzyk pieniędzy. Firma Skup nieruchomości DOM dysponuje taką gotówką. Nie trzeba czekać, aż nabywca osiągnie zdolność kredytową i uiści całość wartości za obiekt. Tu kupcem jest poważnie traktujący sprzedawcę partner dysponujący gotówką. Po podpisaniu umowy przedwstępnej jest w stanie wypłacić zadatek, a po sfinalizowaniu aktu notarialnego – resztę należności.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie