Jak szybko i sprawnie sprzedać udziały w nieruchomości?

Nieruchomości z kilkoma właścicielami jest całkiem sporo. Osoba posiadająca udziały w nieruchomości jest często w trudnym położeniu. Nie może zbyć mieszkania, czy też domu i ma ograniczone prawo do dysponowania lokalem. W takim przypadku sprzedaż udziałów w nieruchomości jest najdogodniejszym wyjściem z sytuacji. Niestety, jest niewielu chętnych na taki zakup. Szukając kupca przez ogłoszenia, czy też pośrednika liczyć należy się z długim oczekiwaniem.

Ten problem można jednak szybko załatwić, korzystając z profesjonalnego skupu nieruchomości https://skupnieruchomoscidom.pl/. Nasza firma specjalizuje się w skupowaniu wszystkich rodzajów lokali, domów, działek i udziałów. Wystarczy skontaktować się przez formularz na naszej stronie lub telefonicznie, a zapewniamy szybką i bezproblemową sprzedaż udziałów w nieruchomości.

Prawo pierwokupu udziałów, czyli komu najpierw zaproponować sprzedaż?

Osoba posiadająca współwłasność gruntów rolnych zobowiązana jest w pierwszej kolejności zaproponować sprzedaż udziałów w nieruchomości współwłaścicielom. Jest to ustawowo regulowane prawo dotyczące osób, które prowadzą gospodarstwo rolne na wspólnym gruncie. Warto również pamiętać, że prawo pierwokupu przysługuje spółdzielni mieszkaniowej, jeśli mieszkanie jest podzielone na udziały. W takich przypadkach nie jest możliwa sprzedaż udziału bez zgody współwłaściciela.

Dopiero, gdy ten nie zechce odkupić udziałów, można je sprzedać osobie trzeciej. Zajmujemy się również skupem gruntów rolnych, więc, jeśli nie zostanie wykorzystane prawo pierwokupu, jak najbardziej można nam sprzedać udziały w nieruchomości rolnej.

Czy można sprzedać udziały bez zgody współwłaściciela?

W sytuacji, kiedy mieszkanie lub dom jest nabyte na drodze spadku przez kilku spadkobierców, nieruchomość staje się współwłasnością. Oznacza to, że o wszystkim, co jej dotyczy decydują współwłaściciele. W przypadku współwłasności łącznej nie ma wydzielonych konkretnych udziałów. Po uprawomocnieniu testamentu można znieść współwłasność łączną i zamienić ją na ułamkową, czyli udziały. Sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela jest jak najbardziej możliwa.

Nabywcę obowiązują dokładnie takie same prawa do udziału w nieruchomości, jak poprzedniego właściciela. W tym przypadku sprzedaż udziałów w nieruchomości jest utrudniona. Jednakże nasza usługa skup mieszkań z problemami oraz skup udziałów w nieruchomości jest tak przygotowana, by wybawić sprzedającego z wszelkich, kłopotliwych sytuacji.

Jak wygląda szybka sprzedaż udziałów w nieruchomości?

Wykorzystując usługi Skupu Nieruchomości DOM można liczyć na szybką i prostą sprzedaż udziału w nieruchomości objętej współwłasnością. Pieczę nad całością spraw ma wyspecjalizowana ekipa, a wieloletnie doświadczenie pomaga w realizacji najtrudniejszych zadań. Dobra organizacja i znajomość zagadnień prawnych sprawia, że sprzedaż udziałów w nieruchomości przebiega zaledwie w kilka dni, prawie bez wychodzenia z domu. Formalności oraz informacje przekazywane są online, co pozwala na wygodne i szybkie załatwienie spraw, aż do podpisania aktu notarialnego.

Sprzedaż udziału w nieruchomości to prosta czynność, a finałem, jak przy każdej umowie, jest wizyta u notariusza. Akt notarialny jest zabezpieczeniem interesów obu stron i gwarancją, że sprzedaż udziałów w nieruchomości przeprowadzona została zgodnie z prawem.

Szybka sprzedaż udziału w nieruchomości i szybka gotówka

Udział w nieruchomości jest zazwyczaj cennym aktywem, który warto spieniężyć. Dodatkowa gotówka może zostać przeznaczona na dowolny cel. Jeśli zaistnieje sytuacja, że trzeba będzie szybko zorganizować większą kwotę pieniędzy, wówczas warto wykorzystać skupu udziałów w nieruchomości. Nasza firma jest przygotowana na błyskawiczne działanie i równie szybką wypłatę gotówki. Zapewniamy, że z nami sprzedaż udziałów w nieruchomości będzie opłacalna, a ustalona kwota zostanie wypłacona zaraz po podpisaniu aktu notarialnego.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie